Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Terapia schematów. Przewodnik praktyka

opublikowane: 7 sie 2013, 13:59 przez Marta Żurowska

Już 17 września pojawi się długo oczekiwana książka "Terapia schematów. Przewodnik praktyka" autorstwa Jeffrey Young, Janet Klosko, Marjorie Weishaar

Okładka - Terapia Schematów. Przewodnik praktyka

Redakcja merytoryczna: dr Monika Szaniawska, dr Artur Kołakowski

Data wydania: 17 września 2013 r.

WWW: http://www.gwp.pl/12668,terapia-schematow-przewodnik-praktyka.html

Kompleksowe źródło wiedzy na temat cieszącego się coraz większym uznaniem nowego nurtu terapii.

Autorzy, wśród których jest twórca terapii schematów – Jeffrey E. Young, w kolejnych rozdziałach wyjaśniają jej najważniejsze założenia. Definicjom kluczowych pojęć towarzyszą opisy przypadków z praktyki terapeutycznej oraz przykłady zastosowań konkretnych narzędzi, którymi posługują się terapeuci schematów. W książce przedstawiono też główne zalety tej szkoły w porównaniu do innych popularnych szkół terapeutycznych. Dwa obszerne rozdziały poświęcono pracy z narcystycznym zaburzeniem osobowości i z zaburzeniem osobowości borderline.

Terapia schematów jest coraz powszechniej wykorzystywana nie tylko w leczeniu zaburzeń osobowości, ale różnych innych problemów, między innymi chronicznej depresji, urazów z dzieciństwa, zaburzeń odżywiania, w resocjalizacji sprawców przestępstw, w terapii par i w zapobieganiu nawrotom nadużywania substancji psychoaktywnych. Dlatego ta książka powinna uzupełnić biblioteczkę każdego terapeuty.

Książka ta w umiejętny i zrozumiały sposób pokazuje, jak można udoskonalić i zmodyfikować klasyczne podejście terapii poznawczej do zaburzeń osi I w leczeniu zaburzeń osobowości (…). Szczerze polecam ją wszystkim terapeutom pracującym z pacjentami zmagającymi się z tymi zaburzeniami.

Aaron T. Beck, psychiatra i psychoterapeuta


(źródło: materiały prasowe GWP)
Comments